Zarząd powiatu z absolutorium

Zarząd powiatu z absolutorium

Rada Powiatu Leszczyńskiego jednomyślnie udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu Leszczyńskiego z wykonania budżetu w 2015 r. To był historyczny rok – na inwestycje samorząd wydał blisko 17 mln zł, co czwartą złotówkę w wydatkach.

W 2015 r. powiat leszczyński wydał 43,5 mln zł, z czego na inwestycje blisko 17 mln zł. Najważiejsze przedsięwzięcia to przebudowa dwóch odcinków dróg: Dąbcze – Rydzyna (6,9 mln zł) oraz Osieczna – Berdychowo (6,3 mln zł). Rok 2015 powiat zakończył nadwyżką w wysokości 375 tys. zł. Od 2014 r. samorząd nie ma zadłużenia.

– To był rekordowy w historii powiatu rok, udało się starostwu wykonać wszystkie zaplanowane inwestycje. Dlatego przyjmujemy sprawozdanie z wykonania budżetu w 2015 r. i udzielamy zarządowi powiatu absolutorium – informuje Halina Florek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Leszczyńskiego.

Zarząd Powiatu w składzie: starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak oraz członkowie Grzegorz Brzeskot i Marian Mielcarek jednomyślnie został skwitowany przez radnych.

Nadwyżka wraz z oszczędnościami z lat poprzednich będzie przeznaczona na finansowanie kolejnych inwestycji. Jedna z nich to budowa ścieżki rowerowej z Gołanic do Włoszakowic. Powiat będzie starał się o dotację na tę inwestycję z budżetu Unii Europejskiej.

źródło: http://www.powiat-leszczynski.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowa Wieś [VIDEO]

Nowa Wieś – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. Liczba ludności 447. W roku 2009 na obrzeżach wsi powstała

Czy zbiornik Rydzyna wyschnie? [VIDEO]

Zbiornik retencyjny w Dąbczu powstał nie jako obiekt rekreacyjny. Jego przeznaczenie było takie, żeby zgromadzić wodę, która mogłaby zalać Rydzynę. Mimo opadów, jakie miały miejsce,

Daniel Loman z Dąbcza mistrzem świata

Daniel Loman z Dąbcza zdobył tytuł mistrza świata w kulturystyce w wadze super ciężkiej. Startował w Słowenii w Brezicach. „Wygrałem kartę zawodowca federacji IBFF, jako

stat4u