Zbliżają się wybory. Twój głos ma znaczenie

Zbliżają się wybory. Twój głos ma znaczenie

Zbliżają się wybory samorządowe. Odbędą się jesienią, 21 października. 14.08 opublikowano rozporządzenie Prezesa Rady Ministra, które może zobaczyć tutaj.

„Podpisałem rozporządzenie o terminie wyborów samorządowych. 21.10.2018 Polacy zdecydują, kto będzie rządził w samorządach. Niech rozpoczynająca się kampania wyborcza będzie uczciwą konkurencją na dobre propozycje dla Polaków!” – można przeczytać na Twitterze premiera.

Tak, nasze głosy mają znaczenie. Mamy okazję pokazać, że interesujemy się tym, co dzieje się wokół nas. Pierwsza tura wyborów odbędzie się 21 października, a druga 4 listopada.

Warto zapoznać się z poniższymi dokumentami:

informacja_o_warunkach_udzialu_obywateli_polskich_w_wyborach.pdf

informacja_o_uplywie_terminow_zwiazanych_z_uprawnieniami_wyborcow_niepelnosprawnych.pdf

Co jeszcze musimy wiedzieć o wyborach?

W tym roku został znowelizowany Kodeks wyborczy. Na jego mocy kadencja organów samorządu terytorialnego została wydłużona z 4 do 5 lat. Nowe przepisy zakładają również dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Jednomandatowe okręgi wyborcze został ograniczone do wyborów rad gmin, w których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. osób.

Źródło: www.wzasiegu.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd