Zebranie OSP

Zebranie OSP

22 lutego na świetlicy w Kłodzie o godzinie 19.00 odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze OSP, którego głównym celem było wybranie nowego składu zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. W spotkaniu uczestniczyli strażacy z OSP w Rydzynie, przedstawiciele Urzędu Miasta i Gmina, Starosta Leszczyński, radni oraz młodzież z MRM.

Podczas spotkania zostały wybrane: Komisja mandatowa, wyborcza i skrótacyjna w składzie Piotr Krasicki, Patryk Becela i Karolina Lewandowska oraz Komisja uchwał i wniosków w składzie Mariusz Walkowiak, Błażej Bystry i Anna Gorwa.

Następnie prezes Straży Pożarnej Piotr Dębicki przedstawił sprawozdanie z działalności. Dotyczyło przyjęcia nowych członków – dwóch zwyczajnych, przedstawienia liczby posiedzeń zarządu oraz Komisji rewizyjnych. Prezes OSP opisał również działalność Straży Pożarnej w zakresie prac społecznych na rzecz OSP i środowiska, działalność prewencyjną, działalność kulturalno – wychowawczo – sportową, a także inne formy aktywności OSP przy współpracy z samorządem gminnymi i instytucji. Ponadto zostało przedstawione także sprawozdanie finansowe za rok 2015.

Bartosz Piotrowiak przedstawił sprawozdanie Komisji rewizyjnej, która zaproponowała przydzielenie absolutorium OSP za okres sprawozdawczy. Zgromadzeni goście, w głosowaniu jawnym, przyjęli je jednogłośnie.

Kolejnym punktem zebrania było wybranie kandydatów do zarządu oraz Komisji Rewizyjnej. Komendant Gminny, Damian Gorwa zaproponował wybranie pięcioosobowego zarządu, pięcioosobowej Komisji rewizyjnej, dwóch delegatów na zjazd gminy oraz trzech przedstawicieli do zarządu gminnego jednostki OSP w Rydzynie.

Do zarządu zgłoszono siedmiu kandydatów, którzy zgodzili się startować w wyborach: Karola Sumelę, Łukasza Wojtkowiaka, Piotra Dębickiego, Damiana Gorwę, Łukasza Skotarczyka, Tomasza Tyczyńskiego oraz Bartosza Piotrowiaka. Z tego względu ustalono, że głosowanie będzie tajne.

Do Komisji rewizyjnej zgłoszono pięcioro kandydatów: Krystiana Marciniaka, Bartosza Hodurę, Jakuba Golańskiego, Annę Gorwę i Sylwię Szczepaniak, którzy zostali zaakceptowani w głosowaniu jawnym.

Ustalono także, że delegatami na zjazd gminy będą Bonifacy Skrzypczak i Łukasz Wojtkowiak, a przedstawicielami do zarządu gminnego jednostki OSP zostali wybrani Kornel Malcherek, Piotr Dębicki i Damian Gorwa.

Burmistrz podziękował osobom, które odeszły z zarządu i życzył nowym członkom wielu sukcesów.

Warto nadmienić, że Komenda będzie realizowała wszystko, co już zostało sprawdzone w poprzednim roku. Będą ćwiczenia, warsztaty. Od 5 marca rusza kolejny kurs podstawowy, który trzeba przejść by zacząć wyjeżdżać, ważne zbiórki szkoleniowe (przepracowanie chociaż godziny: zapoznanie się ze sprzętem, omówienie akcji, by móc uczyć się na zdarzeniach, które już były).

Gratulujemy nowemu zarządowi i życzymy sukcesów całej jednostce OSP w Rydzynie.

K.Zmyslowska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Od miesiąca nie wykryto ASF u dzików

Od miesiąca w powiecie leszczyńskim nie wykryto zakażenia afrykańskim pomorem świń ASF u padłych dzików. W Wielkopolsce stwierdzono dotąd w trzech powiatach łącznie 430 przypadków

Oglądaj dzisiaj na żywo

XXIV Sesja Rady Miejskiej Rydzyny – Proponowany porządek obrad PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Otwarcie obrad Sesji.2. Przyjęcie ślubowania od nowo wybranego radnego Rady Miejskiej Rydzyny.3.

stat4u