Zespół "Rydzyniacy" ma już 10 lat

Zespół "Rydzyniacy" ma już 10 lat

Zespół Śpiewaczy „Rydzyniacy” z Rydzyny działa już dziesięć lat.  założony we wrześniu 2006 roku przez Wacława Mroza. Jego członkami są seniorzy, należący do koła nr 11 Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Rydzynie. W zespole występuje aż dziewiętnaście członków, aczkolwiek troje z nich znajduje się już dłuższy czas na chorobowym. Aktualnie śpiewa szesnaście osób.

 

Zespół umila czas podczas spotkań swojej grupy. Koło może posłuchać ich piosenek aż pięć razy do roku: na Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Matki i Ojca, Dzień Seniora. Podczas Wigilii śpiewane są kolędy, a na każdą okazje jest przygotowywany specjalny repertuar.

 

„Rydzyniacy” spotykają się na próbach trzy razy z miesiącu. Dyrektorem artystycznym jest Czesław Konieczny, opiekunem grupy Romana Katarzyńska, a jej zastępcą Marianna Bura. Mają, co robić. Oprócz występów przed znajomymi z koła, zespół bierze udział w przeglądach artystycznych zespołów śpiewaczych w Święciechowie, Wijewie, Rydzynie, na Świętej Górze w Gostyniu, w Górze, Wąsoszu, Luboszycach, Odwiedzają także sanatorium rehabilitacyjne w Osiecznej i Dom Opieki „Niezapominajka” w Dąbczu.

Ponadto w okresie świątecznym „Rydzyniacy” goszczą w klasztorze w Osiecznej i odwiedzają zaprzyjaźniony klub seniora w Długich Starych, gdzie śpiewają pastorałki oraz kolędy.

To nie jedyna działalność koła. Zespół chętnie odpowiada na zaproszenia na występy. Niezależnie od tego, czy publiczność zgromadzona jest na dożynkach, festynie, czy w kościele – jego członkowie dopasowują repertuar do wydarzenia i jadą wystąpić. 🙂

W tym roku przypadła dziesiąta rocznica ich działalności. Z tej okazji wszyscy członkowie zespołu otrzymali Złote Odznaki Honorowe. Kierownictwo PZERiI z Leszna. Śpiewacy nie spodziewali się takich profitów, dlatego tym bardziej są wdzięczni za otrzymaną niespodziankę.

 

Najbliższe plany zespołu to występ na Luboszycah podczas dziesięciolecia tamtejszego zespołu 30 września. Impreza zostanie    połączona z Dniem Seniora. „Rydzyniacy” muszą przygotować sześć piosenek, do których przygotowywali się podczas próby 22 września, na której ich odwiedzieliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmiku z wydarzenia. 🙂

(Kz)

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Znów tylko 30 dni na rejestrację pojazdu

Od 1 stycznia 2021 r. znów obowiązują przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące nakładania kar pieniężnych na właścicieli pojazdów, którzy w ciągu 30 dni

Rusza rejestracja szczepień przeciwko COVID-19

15 stycznia br. rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 r.

„PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

Nadal na wielkopolskich drogach dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Prędkość to niezmiennie główny czynnik, który powoduje, że dochodzi do wypadków w których ludzie odnoszą

stat4u