Złapany na gorącym uczynku

Złapany na gorącym uczynku

W artykule “Bomba ekologiczna” w pobliżu starego śmietniska pisaliśmy o dużym wysypisku śmieci na Kłodzie. Podjęliśmy stosowne kroki i powiadomiliśmy podinspektora ds. ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa w UMiG Rydzyna, Kornela Klefasa, który  wszczął postępowanie administracyjne.

Interwencja doprowadziła do tego, że właściciele gruntów, choć nie wyrzucali śmieci, obiecali, iż je posprzątają. Czuliśmy się dumni,  że po raz kolejny zrobiliśmy dobry uczynek.

Wydawałoby się, że sprawa zostanie rozwiązana. Mieszkańcy Kłody zauważyli jednak, że ktoś jedzie z workami na miejsce wysypiska. Po dotarciu na miejsce udało się sfotografować, jak nieznani sprawcy zakopują śmieci za pomocą koparki.

Przybyła na miejsce policja ustaliła, że właściciel terenu, (który zobowiązał się do jego posprzątania), stwierdził, że za jednym razem pozbędzie się też swoich śmieci. Dzięki czujności mieszkańców jego chytry plan się nie powiódł.

Sprawca musiał odkopać wszystkie odpady, zutylizować je w specjalnym zakładzie, a następnie przedstawić dokumentację policjantom.

Współpraca popłaca. W tym miejscu chcemy podziękować mieszkańcom Kłody za czujność i współpracę z naszym portalem, rydzyna24.pl oraz policją, w celu uchwycenia osoby odpowiedzialnej za nielegalne wysypisko.

 

Mamy nadzieję, że w przypadku pozostałych wysypisk finał będzie równie pozytywny.

2 thoughts on “Złapany na gorącym uczynku”

  1. heh a sprawdzil ktos tego pana co zrobil w nastepny dzien?:) polecam jechac i powbija kij w te miejsce….

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Powiat leszczyński wreszcie bez strefy niebieskiej ASF

Komisja Europejska zniosła w gminach Lipno, Osieczna oraz części gminy Włoszakowice w powiecie leszczyńskim najbardziej restrykcyjną – niebieską strefę  – związaną z szeregiem zakazów i

Remis Wametu III w Kobylinie

Remisem 9:9 zakończył się wyjazdowy mecz Wametu Dąbcze III ze Spółdzielcą Kobylin II w piątej kolejce 5. ligi OZTS Leszno w tenisie stołowym. Zespół z

SOSW Rydzyna rozbudowuje monitoring wizyjny

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozpoczęła się rozbudowa systemu monitoringu wizyjnego. W 2019 r. wykonany został pierwszy etap

stat4u