Złożyli wieńce pod pomnikami

Złożyli wieńce pod pomnikami

Starostowie leszczyńscy, burmistrz MiG Rydzyna oraz radni Rydzyny uczcili pamięć ofiar II wojny światowej. W rocznicę wybuchu II wojny światowej złożyli wieńce oraz zapalili znicze pod pomnikiem rozstrzelanych rydzyniaków oraz na cmentarzu pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

  1. To chwalebne, że się składa kwiaty i pali znicze w miejscach upamiętniających ofiary wojny . Pamięć polega również na tym, by o te miejsca zadbać i by godnie wyglądały, a nie tak jak obecnie. Pomniki są w opłakanym stanie, brudne, zaniedbane , zniszczone. Prosimy o ich renowacje lub przebudowę.

  2. A może by tak wyłożyć parę złotych na remont tego pomnika by to miejsce poświęcone młodym bohaterom mieszkańcom Rydzyny wyglądało na miejsce pamięci i czci dzisiejszych mieszkańców-patriotom.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

--- Reklama ---

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

--- Reklama ---

INNI CZYTALI TEŻ...

Adrian Wojtkowiak z pucharem

28 stycznia 2023 roku odbył się Puchar Polski w Florecie Kobiet i Mężczyzn. Zwycięzcą został, pochodzący z Rydzyny, Adrian Wojtkowiak. Sportowiec reprezentuje AZS AWF Poznań.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH 2023

Rozpoczęły się ferie zimowe, które potrwają w tym roku w poszczególnych województwach od 16 stycznia do 26 lutego br. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci

Sportowo dla WOŚP

Jedni pobiegli, drudzy grają w piłkę – wszystko w celu udzielenia wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Biegacze i kijkarze spotkali się na rydzyńskim rynku, skąd