Zmiany w radzie i zarządzie powiatu

Zmiany w radzie i zarządzie powiatu

Nową radną powiatu leszczyńskiego została Wiesława Małycha, sołtys Lasocic w gminie Święciechowa. Natomiast nowym członkiem Zarządu Powiatu Leszczyńskiego wybrano Halinę Florek z Grotnik, emerytowana prezes spółki Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

Zmarły Marian Mielcarek, były wójt gminy Święciechowa, był radnym powiatu leszczyńskiego i członkiem Zarządu Powiatu Leszczyńskiego. Mandat w radzie objęła po nim Wiesława Małycha, kandydatka, która w wyborach samorządowych w 2018 r. uzyskała kolejny najwyższy wynik na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu obejmującym gminy Lipno i Święciechowa.

Wiesława Małycha ukończyła Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu na kierunku psychologia w biznesie. Jest mediatorem, wraz z mężem prowadzą firmę w Strzyżewicach. Społecznie pełni funkcję sołtysa sołectwa Lasocice.

Na wakujące miejsce w Zarządzie Powiatu Leszczyńskiego starosta Jarosław Wawrzyniak zaproponował radną Halinę Florek. Została wybrana przez radnych przy jednym głosie wstrzymującym.

– To jedyna osoba, która pełni mandat radnego powiatu leszczyńskiego przez wszystkie sześć kadencji samorządu. Ponadto w latach 2006-2010 była przewodniczącą rady powiatu – rekomendował kandydaturę starosta Jarosław Wawrzyniak.  

Halina Florek jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zanim przeszła w ub.r. na emeryturę kierowała Bankiem Spółdzielczym we Włoszakowicach, firmą Palimex we Włoszakowicach i przez 21 lat największą firmą powiatu leszczyńskiego – spółką Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego.

źródło: powiat-leszczynski.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

INNI CZYTALI TEŻ...

Z POMOCĄ POTRZEBUJĄCYM I BEZDOMNYM

Jak co roku w okresie jesienno-zimowym policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne i inne potrzebujące pomocy oraz schronienia w związku z obniżającą