Znakowanie rowerów

Znakowanie rowerów

Już 27 listopada od 11.00 do 14.00 będzie okazja do oznakowania swojego roweru przez Zespół Dzielnicowych przy ul. Rzeczypospolitej 6. Jeśli ktoś przegapi ten termin, ma drugą szansę 16 grudnia w godzinach od 15.00 do 18.00. Akcję organizuje Leszczyńska Komenda Miejska Policji w ramach programu „Leszczyński rower – bezpieczny rower”. Jej celem jest propagowanie właściwego wyposażenia jednośladów oraz ograniczenie liczby kradzieży.  Znakowanie rowerów jest całkowite bezpłatne.

W akcji znakowania rowerów może wziąć udział każda osoba pełnoletnia. Osoby niepełnoletnie mogą oznaczyć swój rower, tylko pod warunkiem uczestnictwa swoich opiekunów prawnych, których dane można zweryfikować na podstawie dowodu osobistego. W przypadku młodych posiadaczy rowerów, jednoślad zostanie wskazany jako użytkownik pojazdu.

Oznakowany rower musi spełniać odpowiednie wymagania technicznie. Musi być wyposażony:
– z przodu w co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej pozycyjnej,
– z tyłu w co najmniej jedno światło pozycyjne czerwone, które może być migające i co najmniej jedno światło odblaskowe czerwone w innym kształcie niż trójkąt
– w co najmniej jeden działający hamulec
– dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

Podczas procesu znakowania, policjanci naniosą na rower numer identyfikacyjny tajnopisem (będzie widoczny w świetle UV) i zarejestrują go w Policyjnym Rejestrze Oznakowanych Rowerów wraz z zdjęciem pojazdu. Oprócz tego właściciel otrzyma plastikową kartę formatu dowodu osobistego, a na ramie roweru zostanie umieszczona naklejka.

W przypadku sprzedaży roweru, należy zgłosić ten fakt na Komendzie i przekazać nowego właścicielowi dokumentację poświadczającą oznakowanie jednośladu wraz z plastikową książeczką.

UWAGA!

Jeżeli rower będzie posiadał widoczne ślady usuwania lub przerabiania numeru ramy lub innego numeru identyfikacyjnego – nie zostanie oznakowany.

Gdy posiadamy paragon lub kartę gwarancyjną z datą zakupu, warto je okazać w celu usprawnienia przebiegu procedury.

źródło: rowerowe-leszno.pl, leszno.policja.gov.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Rycerze dominują nad RÖBEN GIMBASKET

Cztery zwycięstwa w czterech meczach. Rycerze Rydzyna wykorzystują dobrą passę i zaliczają kolejne zwycięstwo w II lidze. Spotkanie z wrocławską drużyną zakończyło się wynikiem 82

Błąkające się psy

Czytelnicy poinformowali nas o błąkających się psach w Rydzynie w okolicach ulicy Jana z Czerniny.

stat4u