Zrób zdjęcia i wygraj atrakcyjne nagrody

Zrób zdjęcia i wygraj atrakcyjne nagrody

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs fotograficzny „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka”. Pierwsza nagroda za zdjęcie wykonane przy pomocy drona to 1000 zł.

Powiat leszczyński słynie z bogatej historii, a jej materialnym świadectwem są liczne zabytki – pałace, dworki, świątynie, kamienice, obiekty małej architektury. Warto je w sposób interesujący pokazać w kadrze fotograficznym zarówno mieszkańcom siedmiu gmin tworzących powiat, gościom z Leszna i sąsiednich powiatów, jak i turystom z dalszych części kraju i zagranicy. Dla jednych będzie to być może inne spojrzenie na znane od lat obiekty, dla drugich  – zupełna nowość, która ma ich zachęcić do odwiedzin powiatu i poznania z bliska jego piękna oraz dziedzictwa materialnego i przyrodniczego.

Tematem ogłoszonego konkursu „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka” jest przedstawienie piękna, wartości historycznych i unikatowości jego obiektów zabytkowych, ale w sposób odmienny – poprzez zdjęcia z „lotu ptaka”, czyli wykonane przy pomocy drona. Ptasia perspektywa pozwala zobaczyć więcej niż stojąc na ziemi, np. pięknie zdobioną elewację, kunsztownie wykończony dach czy też zadbany ogród w całej okazałości.  Zdjęcia z drona odkrywają obiekty na nowo, m.in. przez ich osadzenie w środowisku, nieraz w bardzo interesującym sąsiedztwie, czasami po prostu niedostępnym dla zwiedzających.

Na uczestników konkursu czekają trzy nagrody pieniężne: pierwsza – 1000 zł, druga – 800 zł i trzecia – 500 zł.

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo proste – czekamy na atrakcyjne zdjęcia zabytków położonych w powiecie leszczyńskim wykonanych przy użyciu drona.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać do 31 października 2020 r. na adres: promocja@powiat-leszczynski.pl z dopiskiem „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka”.

Szczegółowe informacje w załącznikach:

Regulamin konkursu fotograficznego

Formularz zgłoszeniowy 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wysadzono bankomat w Rydzynie [VIDEO]

W nocy z 4 na 5 kwietnia wysadzono bankomat, podlegający pod Bank PKO. Zdarzenie miało miejsce około godziny trzeciej w nocy. Są duże szkody. Siła

Pomóż pogorzelcom

Prośba o pomoc dla rodziny z Kawcza, która straciła dziś rano dach nad głową w wyniku pożaru.

2 dofinansowania dla Gminy Rydzyna

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego, Gmina Rydzyna otrzyma w tym roku pomoc finansową ze środków budżetu

stat4u