Zrób zdjęcia i wygraj atrakcyjne nagrody

Zrób zdjęcia i wygraj atrakcyjne nagrody

Starostwo Powiatowe w Lesznie ogłosiło konkurs fotograficzny „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka”. Pierwsza nagroda za zdjęcie wykonane przy pomocy drona to 1000 zł.

Powiat leszczyński słynie z bogatej historii, a jej materialnym świadectwem są liczne zabytki – pałace, dworki, świątynie, kamienice, obiekty małej architektury. Warto je w sposób interesujący pokazać w kadrze fotograficznym zarówno mieszkańcom siedmiu gmin tworzących powiat, gościom z Leszna i sąsiednich powiatów, jak i turystom z dalszych części kraju i zagranicy. Dla jednych będzie to być może inne spojrzenie na znane od lat obiekty, dla drugich  – zupełna nowość, która ma ich zachęcić do odwiedzin powiatu i poznania z bliska jego piękna oraz dziedzictwa materialnego i przyrodniczego.

Tematem ogłoszonego konkursu „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka” jest przedstawienie piękna, wartości historycznych i unikatowości jego obiektów zabytkowych, ale w sposób odmienny – poprzez zdjęcia z „lotu ptaka”, czyli wykonane przy pomocy drona. Ptasia perspektywa pozwala zobaczyć więcej niż stojąc na ziemi, np. pięknie zdobioną elewację, kunsztownie wykończony dach czy też zadbany ogród w całej okazałości.  Zdjęcia z drona odkrywają obiekty na nowo, m.in. przez ich osadzenie w środowisku, nieraz w bardzo interesującym sąsiedztwie, czasami po prostu niedostępnym dla zwiedzających.

Na uczestników konkursu czekają trzy nagrody pieniężne: pierwsza – 1000 zł, druga – 800 zł i trzecia – 500 zł.

Warunki uczestnictwa w konkursie są bardzo proste – czekamy na atrakcyjne zdjęcia zabytków położonych w powiecie leszczyńskim wykonanych przy użyciu drona.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać do 31 października 2020 r. na adres: promocja@powiat-leszczynski.pl z dopiskiem „Zabytki Powiatu Leszczyńskiego z lotu ptaka”.

Szczegółowe informacje w załącznikach:

Regulamin konkursu fotograficznego

Formularz zgłoszeniowy 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Nowy Świat z lotu ptaka

Nowy Świat – osada leśna w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Rydzyna. Sołectwo Nowa Wieś. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa leszczyńskiego. tekst: pl.wikipedia.org

Biegniemy dla Piotrusia

Już 29 listopada 2020r zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I BIEGU W KRAINIE MUFLONÓW- biegniemy dla Piotrusia Szczerbala. Piotruś to kilkunastoletni chłopiec mieszkający w

Kolejny krok do przebudowy drogi gminnej w Kłodzie

Zgodnie z wynikiem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego Przedsiębiorstwo Drogowe „DROGBUD” – Gostyń zrealizuje roboty budowlane polegające na: Przebudowie drogi gminnej w miejscowości Kłoda (tzw.

stat4u