Zwolnienie z części opłaty z tytułu kompostowania odpadów

Zwolnienie z części opłaty z tytułu kompostowania odpadów

Zwolnienie z części opłaty z tytułu kompostowania odpadów.

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zwolnienia z części opłaty właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, którzy kompostują bioodpady w kompostownikach przydomowych informujemy iż:

1)      zgodnie z przyjętą przez Zgromadzenie Związku uchwałą ze zwolnienia będzie można skorzystać od 1 czerwca 2020 r.

2)      ze zwolnienia z opłaty w wysokości 3 zł od osoby / m-c mogą korzystać właściciele nieruchomości którzy:

·         w domach jednorodzinnych kompostują odpady w przydomowym kompostowniku

·         złożą nową deklarację o wysokości opłaty na nowym druku obowiązującym od 1 czerwca 2020 r.

3)      do skorzystania ze zwolnienia już od czerwca 2020 r. będą upoważnieni właściciele,  którzy złożą nową deklarację w okresie  od 1 czerwca do 10 lipca 2020 r.  Złożenie deklaracji w kolejnych miesiącach będzie obowiązywało na bieżąco.

Informujemy, że  wysokość opłaty zawsze określa właściciel nieruchomości (przez samonaliczenie uwzględniające ilość osób zamieszkujących nieruchomość i przyjęte stawki opłat) wyłącznie na obowiązującym druku deklaracji.

Zatem wszystkie inne formy informowania (telefoniczne, maile, pisma, itp.) o kompostowaniu, zmianie liczby mieszkańców, sprzedaży nieruchomości nie stanowią podstawy do zmiany wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

źródło: kzgrl.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

INNI CZYTALI TEŻ...

Wypadek na S5

Do zdarzenia z udziałem czterech pojazdów doszło około godz. 10.30, za węzłem Leszno Południe a przed zjazdem na węźle Rydzyna. – Ze wstępnych ustaleń wynika,

Znaleziono klucze nad zalewem „Rydzyna”

Dzisiaj ok godz. 16 w Rydzynie na terenie zalewu znaleziono klucze. Więcej informacji prywatnie. Odbiór na terenie Bojanowa. Czytamy na profilu FB https://www.facebook.com/anna.wolsztyniak.37

stat4u