Kłoda – Tarnowa Łąka: rowerowe otwarcie nowej trasy

Symboliczne otwarcie ścieżki rowerowej Kłoda – Tarnowa Łąka
Powiat Leszczyński wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Kłody i Tarnowej Łąki zapraszają mieszkańców na symboliczne otwarcie ścieżki rowerowej na trasie Kłoda – Tarnowa Łąka, które odbędzie się w sobotę, 18 października 2025 roku o godzinie 11:00.
Start zaplanowano za wiaduktem w Kłodzie, a meta znajdować się będzie przy świetlicy wiejskiej w Tarnowej Łące. Organizatorzy zachęcają, by uczestnicy przyjechali na rowerach i wspólnie uczcili zakończenie tej inwestycji, która zwiększy bezpieczeństwo i komfort poruszania się pomiędzy miejscowościami.
Nowo wybudowana ścieżka rowerowa to kolejny etap rozwoju infrastruktury rowerowej w gminie Rydzyna i powiecie leszczyńskim, wspierający ideę aktywnego i ekologicznego spędzania wolnego czasu.
– Przyjedź na rowerze i bądź częścią tego wydarzenia! – zachęcają organizatorzy.