Świętowali w OSP Dąbcze

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana.
W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
Sam J.J. Edmondson powiedział: „W straży pożarnej, razem walczymy przeciwko jednemu wspólnemu wrogowi – pożarowi – bez względu na kraj, pochodzenie, jaki mundur nosimy i w jakim języku mówimy.” Te słowa idealnie oddają sens pracy strażaków.
Z okazji Dnia Strażaka zostało zorganizowane spotkanie już we wtorek, 2 maja. Druhowie i druhny z rodzinami spotkali się przy remizie. Przy ognisku pieczono kiełbaski. Czas spędzili na dyskusjach, planach i wspólnej zabawie. Było dużo śmiechu.