Pierwszy egzamin ósmoklasisty

 Pierwszy egzamin ósmoklasisty

Już w poniedziałek zaczynamy egzaminy klas ósmych. Mimo trwającego strajku, nie stało się to, czego rodzice obawiali się najbardziej, czyli nie odwołano egzaminów. Udało się powołać komisje i wszystko ma odbyć się zgodnie z planem.

Publikujemy oświadczenie Dyrektora SP z Rydzyny:

„W związku z egzaminami ósmoklasistów przeprowadzanymi w dniach 15 – 17 kwietnia br. (poniedziałek, wtorek, środa) informuję, że te dni są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I – VII i klas trzecich gimn. Szkoły Podstawowej w Rydzynie.

Szkoła w te dni zapewnia opiekę świetlicową.

Opieka ta będzie pełniona wyłącznie w budynku nr 4 (byłe gimnazjum) przy ul. Wolności 14A.

W związku z tym uprzejmie proszę o niezwłoczne zgłoszenie dzieci, które będą potrzebować opieki w szkole (w jakich godzinach?), pracownikom sekretariatów naszej szkoły poprzez dziennik elektroniczny ” Librus”:

– uczniowie klas 1 – 5 do pani Kingi Machowiak

– uczniowie klas 6 – 8 do pani Małgorzaty Więckowiak

lub telefonicznie

– uczniowie klas 1 – 5 nr tel. 65 5380022, ul. Zamkowa 3

– uczniowie klas 6 – 8 nr tel. 65 5297992, ul. Wolności 14A”.

Także w SP Dąbczu są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. „Tego dnia obowiązkowo do szkoły przychodzą ósmoklasiści.  Przywóz – bez zmian, rozwóz – około 11.30” – możemy przeczytać na stronie szkoły.

Trzecią szkołą w naszej gminie, w której uczniowie podejdą do egzaminu ósmoklasisty jest SP Kaczkowo. Także w tej placówce pozostałe dzieci mogą cieszyć się dniami, wolnymi od zajęć dydaktycznych.

Trzymamy kciuki za młodzież i życzymy powodzenia na pierwszym poważnym egzaminie.

Zobacz także