Zamknij
REKLAMA

Powstało stowarzyszenie wspierające ZTL Moraczewo

21:57, 29.03.2017 bzyk Aktualizacja: 22:17, 29.03.2017
Skomentuj

W środę, 29 marca, w ROK-u w Rydzynie odbył się trening Zespołu Tańca Ludowego Moraczewo oraz zebranie z rodzicami w sprawie utworzonego stowarzyszenia wspierającego zespół.

Stowarzyszenie powstało w lutym z inicjatywy instruktorki zespołu Patrycji Maciejewskiej. Podczas środowego spotkania dyrektor Rydzyńskiego Ośrodka Kultury Magdalena Szymańska wyjaśniła rodzicom wiele kwestii. W trakcie rozmowy wyszły uwagi i sugestie rodziców dotyczące współpracy. Ustalono również wiele spraw organizacyjnych, m.in. związanych z zakupem strojów ludowych dla członków zespołu.

Podczas spotkania pojawili się również niespodziewani goście: burmistrz Kornel Malcherek i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Wyjaśnili kwestie finansowania zespołu oraz zadeklarowali swoją pomoc.

Dyskusja trwała niecałą godzinę, ale okazała się owocna. Dzieci chcą uczyć się tańczyć i kultywować tradycje ludowe, a rodzice i członkowie stowarzyszenia zamierzają ich w tym wspierać.  Jedyna sprawa, która ciągle jest nierozwiązana to kwestia prowadzenia księgowości.

Zarząd stowarzyszenia szuka osoby, która poprowadzi księgowość za symboliczną złotówkę. Przyłączamy się do apelu:

Jeśli jesteś zainteresowany pomocą, zapraszamy do kontaktu ze stowarzyszeniem lub za pośrednictwem redakcji.

(bzyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%