Policja i straż na komisji w gminie Rydzyna

 Policja i straż na komisji w gminie Rydzyna

W UMiG Rydzyna odbyło się posiedzenie komisji budownictwa i rolnictwa, na którą przybyli dzielnicowi z Rydzyny oraz Koordynator Ochrony Ppoż w Gminie Rydzyna. Kierownik dzielnicowych z Rydzyny Maciej Urbanowski na początku przedstawił nowego dzielnicowego Dariusza Żmudę, który zastąpił przeszłego na emeryturę Krzysztofa Wojtyczkę.

Kierownik dzielnicowych Maciej Urbanowski przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa w gminie Rydzyna. Dużym problemem okazały się kradzieże do kwoty 500 zł głównie w sklepach i na prywatnych posesjach. Często zdarza się również, że na stacjach z terenu Rydzyny i Kłody niektórzy nie uiszczają opłat za paliwo. Za większością zdarzeń odpowiedzialni są tak zwani „goście”, czyli przyjezdni z ościennych powiatów zachodnich.  Policja apeluje: „Bądźmy czujni i nie bójmy się powiadamiać o podejrzanych sytuacjach”

Bartek Matyla – koordynator Ochrony Ppoż w Gminie Rydzyna przedstawił raport o stanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w naszej gminie. W 2018 roku jednostki OSP z gminy Rydzyna wyjeżdżały do 120 zdarzeń w tym 24 pożary, 84 miejscowe zagrożenia, 12 alarmów fałszywych które były przyczyną wadliwej instalacji ppoż jak i nieodpowiedzialnych gości hotelowych. Omówione zostały również wydatki i remonty w remizach naszej gminy. Pozyskano środki zewnętrzne z dotacji dla jednostek KSRG oraz z dotacji MSWIA dla jednostek z poza KSRG. Jednostki OSP z terenu gminy Rydzyna sa wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt jak i strażacy sa przeszkoleni na poziomie zawodowym. Zapewniono, że możemy się czuć bezpiecznie.

 

 

 

 

Zobacz także