Zamknij

Odrobaczanie psa: co warto wiedzieć?

15:36, 25.08.2022 bzyk Aktualizacja: 15:36, 25.08.2022
Skomentuj

Odrobaczanie psa jest jedną z podstawowych czynności, które powinien wykonywać każdy właściciel czworonoga. Pasożyty wewnętrzne są niebezpieczne dla zdrowia zwierzaka, ale mogą również zaszkodzić jego opiekunom. Odrobaczanie psów można wykonywać zarówno u szczeniaka, jak i starszego zwierzęcia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat samego zabiegu?

1. Odrobaczanie psa: jak często trzeba to robić?

2. Objawy zarobaczenia psa

Już od pierwszych dni życia każdy pies powinien pozostawać pod opieką lekarza weterynarii. Dzięki temu zyskujemy pewność, że mamy pod kontrolą stan zdrowia pupila i możemy w porę zadziałać, jeśli w organizmie psa zacznie się dziać coś złego. Podstawowym obowiązkiem jest m.ib. regularne odrobaczanie.

1. Odrobaczanie psa: jak często trzeba to robić?

Zastanawiasz się, jak często należy odrobaczać psa? Systematyczność jest bardzo istotna. Jeśli chodzi o częstotliwość odrobaczania, ogólnie zaleca się, aby odrobaczanie odbywało się maksymalnie co miesiąc przez pierwsze pół roku życia psa (pierwsze odrobaczanie szczeniaka można wykonać już w 3. tygodniu jego życia), natomiast w jego późniejszym etapie najlepiej wykonywać tę czynność cztery razy w roku, a więc mniej więcej raz na trzy miesiące. 

Odrobaczenie szczeniaka na ogół przeprowadza się dozownikiem mechanicznym, który przypomina jak strzykawkę. Dzięki temu można dopasować dawkę preparatu. Starszym szczeniakom oraz dorosłym psom podaje się przeważnie tabletki na odrobaczanie dla psów. Są one dawkowane w zależności od masy ciała psa.

Produkty, które pomogą Ci zadbać o zdrowie psa, znajdziesz tutaj: https://zoona.pl/pl_PL/products-list/pies/pchly-kleszcze-pasozyty-u-psa/odrobaczanie-psa.

2. Objawy zarobaczenia psa

Nasz pupil może zostać zaatakowany przez pasożyty zewnętrzne, ale do organizmu zwierzęcia mogą się również dostać pasożyty, które zaatakują układ pokarmowy. Wśród nich są m.in. pierwotniaki, nicienie, robaki płaskie itd. W trakcie codziennych sytuacji psy mogą się często stykać z pasożytami. Dlatego tak istotne jest, by odrobaczyć szczeniaka i starszego psa. Jeśli masz psie dziecko, nie wystarczy zatem, że odwiedzisz sklep zoologiczny. Nie zapomnij również o lekarzu weterynarii!

Objawy zarobaczenia psa to m.in. pogorszenie stanu sierści, biegunka, nudności, utrata apetytu, osowiałość, wymioty, świąd w okolicy odbytu.

Latem pamiętaj także, żeby zadbać o ochronę przed owadami (odpowiednie produkty znajdziesz tutaj: https://zoona.pl/pl_PL/products-list/pies/pchly-kleszcze-pasozyty-u-psa/krople).

(bzyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%