Zamknij
REKLAMA

Przejścia dla pieszych w Kłodzie będą bezpieczniejsze

07:15, 14.03.2023 bzyk Aktualizacja: 19:48, 14.03.2023
Skomentuj

Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań montażu na dwóch przejściach dla pieszych w Kłodzie urządzeń poprawiających bezpieczeństwo pieszych.  

Samorząd planuje zwiększenie bezpieczeństwa na przebudowanej w 2022 r. drodze powiatowej w Kłodzie. To bardzo ruchliwa trasa, codziennie wykorzystywana m.in. przez dziesiątki pojazdów ciężarowych z zaopatrzeniem oraz produktami z fabryki przetwórstwa mięsnego Agro-Rydzyna w tej miejscowości. Złożony w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu wniosek o dofinansowanie przewiduje uzyskanie 100 tys. zł dotacji na szacowane na 175 tys. zł dwa zadania zwiększające  bezpieczeństwo przejść dla pieszych.

W ich ramach planuje się doposażenie istniejącego przejścia przy przedszkolu w system inteligentnej sygnalizacji świetlnej dla pieszych, wyposażonej w czujnik dokonujący pomiaru prędkości zbliżającego się pojazdu, wymuszający zatrzymanie pojazdu i umożliwiający pieszemu bezpieczne przekroczenie jezdni. Natomiast przy przejściu w okolicach Centrum Integracji Społecznej w Kłodzie przewidywany jest montaż aktywnego znaku z zasilaniem solarnym. W obu lokalizacjach zaplanowane zostało także doświetlenie przejść oraz montaż fakturowych oznaczeń nawierzchni.

źródło: powiat-leszczynski.pl

(bzyk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%