Zamknij

Władze Bojanowa złożyły zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa

10:32, 01.04.2023 gminabojanowo Aktualizacja: 08:43, 02.04.2023
Skomentuj

Szanowni Mieszkańcy Gminy Bojanowo,

w związku z wydarzeniami jakie miały miejsce po ostatniej sesji Rady Miejskiej w Bojanowie oraz działaniami i zachowaniami jakich w ostatnich miesiącach i wcześniej dopuszczał się w stosunku do radnych ale również mieszkańców gminy Bojanowo, władz samorządowych oraz centralnych jeden z mieszkańców naszej gminy złożyliśmy do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Odrębne zawiadomienie w swojej sprawie złożyła również radna Renata Jagodzik.

Zgodnie z art. 304 §1 Kodeksu postępowania karnego każdy, kto posiada wiedzę o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję.

Jednocześnie, wpisując się w akcję pod nazwą „naszym prawem jest wiedzieć” oraz aby zapobiec wszelkim spekulacjom odnośnie powodów zawiadomienia prokuratury, publikujemy treść zawiadomienia, tak aby wszyscy mieszkańcy mogli się z nim zapoznać. Oczywiście z uwagi na przepisy związane z ochroną danych osobowych zawiadomienie, które publikujemy musiało zostać zanonimizowane – uzupełniona o dane osobowe treść została złożona w prokuraturze.

Informujemy również, że w ostatnich tygodniach kilku mieszkańców naszej gminy otrzymało od burmistrza oraz od radnej Jagodzik wezwania do przeprosin w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Ponieważ pojawiły się sugestie iż jest to próba zastraszania, czy zamykania komuś ust informujemy, że każda z wezwanych do przeprosin osób miała i ma nadal możliwość komentowania działań burmistrza, czy funkcjonowania samorządu w ogóle. Natomiast jeżeli ktoś publicznie obraża i pomawia musi liczyć się z konsekwencjami łącznie ze skierowaniem pozwu do sądu, gdzie każda ze stron będzie miała okazję udowodnić swoje twierdzenia.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do komentowania i zabierania głosu w sprawach istotnych dla funkcjonowania naszej gminy. Apelujemy jednak abyście Państwo nie ulegali sugestiom osób, które pod przykrywką pięknych haseł o prawie mieszkańców do informacji, kłamliwie opisują samorządową rzeczywistość realizując własne cele nie mające nic wspólnego z dobrem gminy i jej mieszkańców.

Zgadzamy się z tym, że osoby publiczne z racji piastowanych stanowisk narażone są na daleko idącą krytykę. Ale nawet najostrzejsza krytyka musi być oparta na faktach, pozbawiona mowy nienawiści, wulgaryzmów, a jej granice wyznaczają przepisy prawa. Wszędzie tam, gdzie ta krytyka mylona będzie z obrażaniem, pomawianiem, znieważaniem czy tak powszechnym ostatnio hejtem internetowym, to wszędzie tam będziemy stanowczo reagować, gdyż na takie zachowania nie ma naszej zgody.

Przewodniczący RM w Bojanowie Burmistrz Bojanowa

Jan Moryson Maciej Dubiel

[FOTORELACJA]2166[/FOTORELACJA]

 

(gminabojanowo)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%