Zamknij

DOŻYWOTNI ZAKAZ I KREW DO BADAŃ

11:00, 26.05.2023 gora.policja.gov.pl
Skomentuj

Niektórzy uczestnicy ruchu drogowego za nic maja przepisy. Przykładem tego jest zatrzymany 39-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, który pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierował samochodem.

 

W dniu 22 maja tuż przed godziną 11.00, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Powiatowej Policji w Górze, na ulicy Targowej zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW.

Podczas kontroli okazało się, że siedzący za kierownicą 39-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego, ma orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Zostały mu zatrzymane uprawnienia do kierowania wszystkimi pojazdami, za wcześniejsze przestępstwa popełnione w ruchu drogowym.

W trakcie kontroli zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u interweniujących policjantów. W związku z powyższym poddano kierowcę badaniu na zawartość narkotyków w ślinie, które potwierdziło obecność substancji zabronionej. Kierującemu pobrano krew do szczegółowej analizy.

Teraz 39-latek będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pomimo rzeczonego zakazu a z chwilą, gdy wyniki krwi potwierdzą obecność narkotyków, kierowca usłyszy dodatkowy zarzut.

 

podkom. Ariel Bujak

(gora.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%