Zamknij

H2 Wielkopolska Showroom w Bojanowie!

12:42, 01.06.2023 . Aktualizacja: 12:43, 01.06.2023
Skomentuj

Jak sprawić, że o technologii wodorowej dowie się cała Wielkopolska? Odpowiedzią jestH2 Wielkopolska Showroom 2023, które odbędzie dzięki inicjatywie Samorządu Województwa Wielkopolskiego! H2 Wielkopolska Showroom to cykl imprez, mających na celu popularyzację wiedzy naukowej oraz edukację społeczeństwa na temat możliwości związanych z wykorzystaniem wodoru.

2.06 - Bojanowo

Fenomen tego najlżejszego i najczęściej występującego we Wszechświecie pierwiastka polega na jego szerokim zastosowaniu w praktycznie każdym sektorze współczesnej gospodarki. Stworzone przez nas miasteczko wodorowe to interaktywne strefy, które sprawią, że  wiedza o wodorze przestanie być tajemnicą zarówno dla starszych, ale i tych młodszych uczestników imprezy. To właśnie dla nich przygotowaliśmy konkursy z nagrodami, quizy, eksperymenty naukowe, a także inne atrakcje, wśród których znajdą się robot humonaidalny. O atmosferę zadba niezawodny Profesor Wodór – postać, która dzięki swojej charyzmie każdego zachęci do pogłębiania swojej wodorowej wiedzy!

Do najbardziej imponujących eksponatów na pewno możemy zaliczyć technologiczną nowinkę, jaką jest model samochodu wodorowego, czyli samochód elektryczny, który zamiast baterii zasilany jest wodorem! Fascynuje już sam fakt, że prąd produkowany jest na pokładzie auta dzięki reakcji chemicznej wodoru z tlenem. Na miejscu nie zabraknie także robotów i generatorów prądu na wodór, a także stoisk naszych partnerów, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami, związanymi z korzystaniem z technologii wodorowej.

Będzie to doskonała szansa na poznanie tajników wodoru w towarzystwie nikogo innego, jak zwariowanego Profesora Wodora! Będzie to wyjątkowa gratka szczególnie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy właśnie stoją przed wyborem swojej ścieżki zawodowej. Całość eventu jest bezpłatna i jest jedną z wielu inicjatyw Samorządu Województwa Wielkopolskiego w celu wdrażania gospodarki wodorowej.

Zarejestruj grupę wybierając dogodną lokalizację:

https://poznajwodor.pl/spotkania/

Zapraszamy do śledzenia nas w sieci i mediach społecznościowych!

https://poznajwodor.pl/

https://www.facebook.com/PoznajWodor

https://www.instagram.com/poznajwodor

https://twitter.com/PoznajWodor

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%