Zamknij

POLICJANCI PODSUMOWALI SEZON LETNI W MIEJSCOWOŚCIACH WYPOCZYNKOWYCH

15:00, 15.09.2023 .
Skomentuj

Sezon letni 2023 już za nami. Policjanci przeanalizowali efekty pracy w miejscowościach letniskowych w regionie leszczyńskim. Priorytetem mundurowych było bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

W rejonie działania Komendy Miejskiej Policji w Lesznie znajduje się ponad 20 jezior, których korzystne usytuowanie przyciąga latem tysiące turystów. Najczęściej odwiedzanymi miejscowościami są Boszkowo, Osieczna, Brenno i Wijewo. Do samego Boszkowa przybywa ogrom turystów z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

 

Przygotowania do sezonu letniego 2023 policjanci z Leszna rozpoczęli już na kilka tygodni przed rozpoczęciem wakacji. Wizytowali w przedszkolach, szkołach, stowarzyszeniach przekazując najważniejsze informacje na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji, a w szczególności podczas wypoczynku nad wodą. Działo się to w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

 

W trosce o bezpieczeństwo policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Straży Rybackiej, Łowieckiej i Pożarnej oraz pracownikami Sanepidu. Na co dzień prowadzone były także służby na wodzie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Zadania policyjnych patroli były wszechstronne w tym m.in.: zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontrolowanie miejsc zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży, sprawdzanie trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego, zapewnienie spokoju wypoczynku oraz zapobieżenie przestępstwom kryminalnym.

 

W czasie wakacji policjanci ruchu drogowego w Boszkowie pracowali na miejscu 9 zdarzeń drogowych, w których dwie osoby odniosły obrażenia. Odnotowali ponad 100 naruszeń przepisów ruchu drogowego, które zakończyły się ukaraniem sprawców wykroczeń mandatami karnymi lub skierowaniem spraw sądu. Głównymi grzechami kierowców były nadmierna prędkość oraz naruszenie zakazów postoju pojazdów.

 

W miejscowościach letniskowych wylegitymowano prawie 2 tysiące osób i przeprowadzono blisko 170 interwencji. Policyjni wodniacy nałożyli ponad 100 mandatów karnych na osoby łamiące przepisy podczas korzystania z wody, tym samym stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia swojego lub innych osób.

Narzędziem przydatnym policjantom w eliminowaniu zagrożeń okazała się „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Najważniejsze, że w tegorocznym sezonie nie odnotowaliśmy żadnych utonięć i wszyscy wypoczywający nad leszczyńskimi akwenami mogli bezpiecznie wrócić do domów.

 

Monika Żymełka

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%