Zamknij

Wamet Dobry Wiązar rywalizował w 36. edycji Schwarzenbach Cup

16:40, 31.05.2023 wametdabcze.pl Aktualizacja: 16:42, 31.05.2023
Skomentuj

Blisko 120 drużyn z pięciu krajów przez cztery dni rywalizowało w 36. edycji Schwarzenbach Cup w tenisie stołowym. We włoskiej miejscowości Ora nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wametu Dobry Wiązar Dąbcze, którzy po raz drugi wzięli udział w tych międzynarodowych zawodach.

Miejscowość Ora, w które odbywają się zawody, położona jest w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzan. Po raz pierwszy zawody Schwarzenbach Cup rozegrano w 1985 roku, a ich zwycięzcą został TTK Marling z Włoch. Dwie premierowe edycje turnieju rozegrano w jeden kategorii, a od 1987 roku zespoły rywalizują już w pięciu kategoriach (mężczyzn A, B, C oraz kobiet A, B).

Włoskie zawody nie należą do najłatwiejszych. Turniej rozgrywanych jest w trzech różnych halach, a zespoły rozgrywają nawet cztery spotkaniach jednego dnia. Dodatkowo, jak w przypadku Wametu Dobry Wiązar Dąbcze, odczuwalne podczas gry było także zmęczenie podróżą, która z Dąbcza do Ora trwa blisko trzynaście godzin.

Zespół Wametu Dobry Wiązar Dąbcze po raz pierwszy w turnieju rozgrywanym w Ora wystąpił w 2019 roku, zajmując drugie miejsce w kategorii A mężczyzn. W wielkim finale, który odbył się przy sporej publiczności, drużyna z gminy Rydzyna uległa SpVgg Thalkirchen z Niemiec.

W maju 2023 roku przedstawiciele pingpongowego klubu z Dąbcza po raz drugi udali się do Ora, aby rywalizować w 36. edycji Schwarzenbach Cup. Tym razem Wamet Dobry Wiązar we Włoszech reprezentowały dwa zespoły – jeden w kategorii A mężczyzn (Tomasz Mrozek, Krzysztof Mrozek, Mateusz Przybył, Jakub Mazankiewicz i Bartek Adamczak) oraz jeden w kategorii A kobiet (Agata Domańska, Kateryna Dudchenko).

Męska drużyna, która w 2019 roku dotarła do finału, tym razem zmagania zakończyła na ćwierćfinale. Zespół z Dąbcza w 1/4 finału uległ niemieckiemu TSV Dynamo Schwabmunchen 1:4. Warto jednak zaznaczyć, że wcześniej Wamet Dobry Wiązar w Ora zanotował cztery zwycięstwa – w fazie grupowej z TG Donzdorf 4:3, TV Oeffingen 4:1 i SVW Weingarten 4:2 oraz w 1/8 finału z TSV Ansbach 4:0.

Na siódmym miejscu udział w 36. edycji Schwarzenbach Cup zakończyła debiutująca w zawodach żeńska drużyna Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. Duet Agata Domańska-Kateryna Dudchenko w czterodniowych zawodach wygrał cztery z sześciu spotkań.

Sponsorami wyjazdu Wametu Dobry Wiązar Dąbcze na turniej do włoskiego Ora byli: Skup Żywca Przybył, Instal Lift, Pracownia Fryzur Łukasz Wleklik oraz Ad Spot.

(wametdabcze.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%