Zamknij

Podsumowanie ostatnich startów na arenie międzynarodowej Adriana Wojtkowiaka

08:42, 21.08.2023 . Aktualizacja: 08:42, 21.08.2023
Skomentuj

Adrian Wojtkowiak zakończył sezon. Ostatnie miesiące były bardzo intensywne pod względem startów międzynarodowych. Koniec sezonu charakteryzuje się tym, iż rozgrywane są Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata. Ponadto Wojtkowiak w tym roku dodatkowo został powołany na Igrzyska Europejskie w Krakowie oraz Letnią Uniwersjadę w Chengdu w Chinach.

Pierwszym turniejem, w którym wziął udział Adrian Wojtkowiak były indywidualne Mistrzostwa Europy w Plovdiw, który odbył się 18.06.2023.


Po nieznacznej porażce z reprezentantem Włoch 13:15, który później został triumfatorem turnieju zająłem ostatecznie 30 miejsce. Były to dopiero drugie zawody rangi Mistrzostw Europy Seniorów w mojej karierze więc uważam to za zadowalający wynik.

https://pzszerm.pl/me-w-plowdiw-szablistki-i-florecisci-na-zakonczenie-mistrzostw/

Kolejnym ważnym startem był drużynowy turniej Mistrzostw Europy, który odbył się na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Był to turniej wchodzący w cykl kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Nasza reprezentacja uległa jednym trafieniem 44-45 o wejście do strefy medalowej Mistrzostw Europy. Ostatecznie floreciści zajęli solidne 5 miejsce.

https://pzszerm.pl/ie-w-krakowie-cwiercfinaly-druzyn-szpadzistek-i-florecistow/

Walka o przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie była kontynuowana na Mistrzostwach Świata w Mediolanie. Polscy floreciści w składzie z Adrianem Wojtkowiakiem pokazali, że są czołową drużyną na Świecie i ostatecznie zajęli 8 miejsce. 
Polska reprezentacja florecistów jest poważnym kandydatem do wywalczenie kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, lecz przed nimi jeszcze 4 turnieje drużynowe z cyklu Pucharu Świata. Bilet do Paryża wywalczą 4 pierwsze drużyny z rankingu Światowej Federacji Szermierki oraz dodatkowo po jednej z najwyżej sklasyfikowanych drużyn z każdego kontynentu.

https://pzszerm.pl/ms-w-mediolanie-cwiercfinaly-druzyn-florecistek-i-florecistow-na-zamkniecie-mistrzostw-swiata/

"Prosto z Mediolanu poleciałem do chińskiego Chengdu gdzie odbyła się Letnia Uniwersjada. Pomimo braku zdobycia medalu na tej imprezie, wróciłem z nowym bagażem wielu doświadczeń i chęcią rozwoju na kolejny sezon" - zdradza Adrian Wojtkowiak.

Sezon 2022/2023 Adrian Wojtkowiak zakończył na 3 pozycji na liście kwalifikacyjnej Polskiego Związku Szermierczego. Jest to najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze. Wyzwania na kolejny sezon są znacznie wyższe, ponieważ celem jest wywalczenie biletu na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r.

Na zdjęciu od lewej: Michał Siess, Adrian Wojtkowiak, Leszek Rajski, Andrzej Rzadkowski

 

Na zdjęciu od lewej: Adrian Wojtkowiak, Leszek Rajski, Andrzej Rzadkowski, Michał Siess

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%