Zamknij

W niedzielę RAP Rydzyna zagra w turnieju EKSTRA TALENT

08:00, 15.09.2023 widzew.com
Skomentuj

Widzew Łódź po raz drugi będzie gospodarzem turnieju z cyklu Ekstra Talent. Impreza organizowana we współpracy Fundacji Ekstraklasy z Klubem odbędzie się w niedzielę, 17 września w Zgierzu.

To już ósma edycja tego projektu, który finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turnieje odbywają się w dniach 5-25 września na obiektach osiemnastu klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy. Głównym celem całego cyklu jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.

 

Kluczowym punktem projektu są testy motoryczne prowadzone przez kadrę naukową Akademii Wychowania Fizycznego z Warszawy, której przewodniczy dr Janusz Dobosz. Podczas każdego wydarzenia z tego cyklu przeprowadzane są trzy główne próby: bieg wytrzymałościowy (tzw. beep test), bieg wahadłowy 10x5 metrów oraz zwis na ugiętych ramionach. Wyniki każdego zawodnika są zapisywane i gromadzone w jeden wspólny raport. Najbardziej wyróżniający się uczestnicy otrzymują dodatkowe nagrody. Każde wydarzenie kończy się turniejem piłkarskim pomiędzy zgłoszonymi drużynami.

 

Widzew Łódź będzie współgospodarzem turnieju w najbliższą niedzielę, jednak z uwagi na prace remontowe prowadzone w ośrodku na Łodziance impreza odbędzie się na stadionie Włókniarza Zgierz przy ul. Musierowicza 3/5. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a już o godzinie 11:00 wystartuje turniej rocznika 2012, w którym uczestniczyć będą zaproszone Kluby Partnerskie.

 

Do rywalizacji stanie dwanaście drużyn chłopców: Widzew Łódź, GOKSiR Lipce Reymontowskie, Inter Sławno, KKS Koluszki, LKS Gałkówek, Mazovia Rawa Mazowiecka, Progres Zduńska Wola, RAP Rydzyna, Start Radziejów, Tęcza Gowarczów, Widawia Widawa, Włókniarz Zgierz, a także cztery dziewcząt: Widzewianki, Stal Głowno, UMKS Zgierz i Włókniarz Zelów. Zmagania potrwają do godziny 15:45, po czym odbędzie się ceremonia wręczenia upominków i nagród dla wszystkich zawodników oraz zawodniczek.

 

W niedzielę zapraszamy wszystkich do Zgierza, bo oprócz rozgrywek piłkarskich w planach jest piknik sportowy z wieloma atrakcjami, również dla młodszych dzieci. Początek o godzinie 10:00.

(widzew.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%