Zamknij

Mistrzostwa Wielkopolski: Srebro i brąz dla Wametu Dobry Wiązar Dąbcze

09:02, 11.03.2024 . Aktualizacja: 09:02, 11.03.2024
Skomentuj

Z dwoma medalami z Mistrzostw Wielkopolski Seniorów i Seniorek wrócili reprezentanci Wametu Dobry Wiązar Dąbcze. W niedzielę w Poznaniu przedstawiciele klubu z gminy Rydzyna wywalczyli srebrny i brązowy krążek.

Najlepsi tenisiści i tenisistki stołowe w województwie rywalizacji w niedzielę o medale Mistrzostw Wielkopolski w trzech konkurencjach: grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej. W dwóch konkurencjach medale wywalczyły zawodniczki Wametu Dobry Wiązar Dąbcze.

W grze pojedynczej najlepiej zaprezentowała się Katarzyna Trochimiuk, która w gronie seniorek wywalczyła brązowy medal. W całych zawodach zawodniczka klubu z powiatu leszczyńskiego przegrała tylko jedno spotkanie – w półfinale z późniejszą triumfatorką całej imprezy Anitą Chudy z LKTS-u Luveny Luboń.

Pozostali reprezentanci klubu z gminy Rydzyna zmagania w grze pojedynczej zakończyli na miejscach poza podium. Sandra Kozioł została sklasyfikowana na miejscach 9-12 w gronie seniorek. Z kolei Krzysztof Mrozek zajął lokaty w przedziale 9-10, a jego brat Tomasz 23-26 wśród seniorów.

Drugi krążek przedstawicielki Wametu Dobry Wiązar Dąbcze zdobyły w Poznaniu w grze podwójnej. Duet Katarzyna Trochimiuk/Sandra Kozioł zajął drugie miejsce, ulegając w finałowym spotkaniu parze Stelli Gniezno – Agacie Klabińskiej i Zuzannie Lewandowskiej.

Miejsca poza podium zawodnicy i zawodniczki z Dąbcza zajęli w pozostałych konkurencjach. Bracia Krzysztof i Tomasz Mrozkowie zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8 w grze podwójnej mężczyzn, a para Krzysztof Mrozek/Sandra Kozioł zmagania w grze mieszanej ukończyła na pozycjach 9-16.