Zamknij

Zenobiusz Wyrodek wyróżniony tytułem „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego” – uchwała przyjęta przez Radę Powiatu

18:00, 27.11.2024 foto: rydzyna24.pl
Skomentuj

Rada Powiatu Leszczyńskiego przyznała wyróżnienie „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego”

Podczas głosowania nad uchwałą w sprawie przyznania wyróżnienia „Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego” decyzją radnych wyróżnienie otrzymał Zenobiusz Klemens Wyrodek. Uchwała została przyjęta przy 13 głosach „za”, 0 „przeciw” i 4 wstrzymujących się. Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości (PiS) wstrzymali się od głosu.

Wynik głosowania:

Za (13): Bartosz Adamczewski, Wojciech Antoniak, Marcin Barczyk, Stanisław Glapiak, Irena Grobelna, Damian Janowicz, Stanisław Kasperski, Jolanta Kotyś, Remigiusz Leciejewski, Stanisław Matuszewski, Anita Solarczuk, Jan Szkudlarczyk, Marek Tulewicz.

Wstrzymali się (4): Jan Budzyński, Czesław Fedyk, Karol Neumann, Damian Szymczak.

Zenobiusz Klemens Wyrodek to postać niezwykle zasłużona dla powiatu leszczyńskiego. Były nauczyciel, wieloletni radny, wicestarosta, a także dyrektor szkół i inspektor oświaty, od lat angażował się w rozwój lokalnej oświaty oraz społeczności. Wniosek o przyznanie wyróżnienia złożył Zarząd Powiatu, podkreślając jego ogromny wkład w budowanie i rozwój samorządu powiatowego.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, co oznacza, że Zenobiusz Wyrodek oficjalnie dołączył do grona osób szczególnie wyróżnionych za działalność na rzecz regionu.

 

Zenobiusz Klemens Wyrodek

Pan Zenobiusz Klemens Wyrodek urodził się 22 listopada 1940 roku w Gnojnicy w rodzinie nauczycielskiej jako syn Zygmunta Wyrodka i Bronisławy z domu Żelazko. W roku 1945 rodzina przeprowadziła się do Leszna, gdzie Pan Zenobiusz zaczął uczęszczać do szkoły podstawowej, którą ukończył w 1954 roku. W tym samym też roku rozpoczął dalszą edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. W lipcu 1959 roku w Krotoszynie zdał egzamin eksternistyczny na nauczyciela szkoły podstawowej. W czerwcu 1968 roku otrzymał dyplom ukończenia Studiów Wyższych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii.

Od października 1958 roku pracował w szkole w Święciechowie, a następnie w Lasocicach w charakterze nauczyciela kontraktowego. W okresie od 1 sierpnia 1958 roku do 30 listopada 1959 roku uczył w szkole w Krzycku Małym, a z dniem 1 grudnia 1959 roku został powołany do odwołania do pracy w Szkole Podstawowej w Piotrowicach. Z dniem 1 września 1960 roku jako nauczyciel, został skierowany do dwuletniego Studium Nauczycielskiego nr 2 w Poznaniu. W trakcie trwania nauki praktykę pedagogiczną odbywał w Szkole Podstawowej nr 42 w Poznaniu oraz w Szkole Podstawowej w Święciechowie. W latach 1970-1972 uczył w Zasadniczej Szkole Budowlanej dla Pracujących w Lesznie. W okresie od września do grudnia 1972 roku pełnił funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużynie. W latach od 1 stycznia 1973 roku do 31 sierpnia 1984 roku był dyrektorem Zbiorczej Szkoły Gminnej w Rydzynie. W latach 1984 – 1988 pełnił funkcję inspektora oświaty i wychowania w Urzędzie Miasta i Gminy Rydzyna.

W okresie od 1 stycznia 1999 roku do 21 listopada 2006 roku pełnił funkcję Wicestarosty Leszczyńskiego. Wieloletni radny Rady Powiatu Leszczyńskiego I, II, III i IV kadencji (1998-2002, 2002-2006, 2006-2010, 2010-2014). Brał aktywny udział w tworzeniu oraz kształtowaniu samorządu powiatowego po jego powstaniu. Z dużym zaangażowaniem pracował na rzecz rozwoju powiatu leszczyńskiego, niezależnie od tego jaką funkcję pełnił.

Jego zaangażowanie w działalność dydaktyczno–wychowawczą wśród młodzieży oraz aktywna praca w administracji szkolnej związana z rozwojem oświaty i wychowania, przynosiły wymierne efekty, co na przestrzeni lat pracy zawodowej skutkowało licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Wśród nich było m.in. unowocześnienie bazy materialnej szkolnictwa, a osobiste wysiłki i znaczące inicjatywy przyczyniły się do rozwoju oświaty w regionie leszczyńskim.

Pan Zenobiusz Wyrodek był nauczycielem pracowitym, sumiennym i obowiązkowym, zawsze chętnym do prac społecznych na terenie szkoły i środowiska, lubianym przez młodzież i cenionym przez rodziców.

źródło: Powiat Leszczyński

(foto: rydzyna24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%