Zamknij

Dostawa środków ochrony indywidualnej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbczu

08:13, 17.10.2023 rydzyna.pl Aktualizacja: 08:13, 17.10.2023
Skomentuj

Realizacja powyższego przedsięwzięcia w znacznym stopniu wpłynie na możliwości podejmowania działań związanych z likwidacją skutków pożarów, klęsk żywiołowych, zapobieganiem i likwidacją zagrożeń dla środowiska.

Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbczu jako jednostka Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego posiada niezbędny sprzęt i wyposażenie do prowadzenia działań ratowniczych, który z uwagi na eksploatację w trudnych warunkach wymaga sukcesywnej wymiany na nowy. Ubrania specjalne mają zapewnić właściwą ochronę ratownikom podejmującym działania, z uwagi na co muszą spełniać wysokie standardy potwierdzone właściwymi certyfikatami (między innymi świadectwo CNBOP). Nowe ubrania w znacznym stopniu wpłyną na poprawę stopnia zabezpieczenia ratowników, a co za tym idzie wzmocnią potencjał ratowniczy Ochotniczej Straży Pożarnej na obszarze gminy i powiatu.

Zadanie zostało sfinansowane dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w kwocie 19 000 zł. oraz dotacji z Gminy Rydzyna w kwocie 1 000 zł.

Poniżej link do strony WFOŚiGW w Poznaniu:https://www.wfosgw.poznan.pl

(rydzyna.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%