Zamknij

„I ty możesz pomagać innym”  biwak dla młodych strażaków z gminy Rydzyna

18:40, 31.01.2024 . Aktualizacja: 18:40, 31.01.2024
Skomentuj

„I ty możesz pomagać innym”   to kolejna edycja biwaku dla młodych strażaków z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu miasta i gminy Rydzyna. Biwak odbywał się na terenie Szkoły Podstawowej w Dąbczu.

W trzydniowych zajęciach udział wzięła młodzież i dzieci z Rydzyny, Dąbcza i Kaczkowa. Poza dobrą zabawą oraz propagowaniem idei ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród głównych założeń wymienić należy:

integracja członków MDP i harcerzy z różnych środowisk;

kształcenie właściwych nawyków związanych z ochroną przeciwpożarową i pierwszą pomocą;

wyrabianie w uczestnikach samodzielności, inicjatywy radzenia sobie w nowych, czasami trudnych sytuacjach życiowych;

kształcenie umiejętności zachowania się w grupie (odpowiedzialność za własne postępowanie i bezpieczeństwo współtowarzyszy biwaku);

zajęcia z zakresu profilaktyki dotyczącej zachowań, ochrony zdrowia, przeciwdziałania uzależnieniom, agresji i przemocy rówieśniczej ,właściwych kontaktów rówieśniczych i z osobami dorosłymi.

Do realizacji tak licznych założeń konieczne było zaangażowanie wielu osób. Główny ciężar organizacyjny ponieśli strażacy ochotnicy, którzy odpowiadali za opiekę nad uczestnikami oraz część merytoryczną związaną z pożarnictwem. Ogromny wkład pracy ponieśli również druhowie z 10 Drużyny Harcerskiej „Włóczykije” im. Tadeusza Łopuszańskiego z Dąbcza, którzy odpowiadali za właściwy przebieg biwaku. Miejsce do zakwaterowania, zajęć i zabawy zapewniła Szkoła podstawowa w Dąbczu. Pan dyrektor zapewnił również udział w zajęciach pani psycholog.

 Tegoroczny biwak był szczególny dla jego uczestników. Po raz pierwszy podczas apelu kończącego obóz młodzi adepci złożyli uroczyste ślubowanie, oraz zostali pasowani na strażaków  Młodziezowej Drużyny Pożarniczej. W zbiórce udział wzięli rodzice, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz goście specjalni: Poseł na Sejm RP Wiesław Szczepański Sekretarz Stanu w MSWiA, Przewodniczący Rady Miejskiej Rydzyny Roman Skiba oraz Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna Kornel Malcherek.

[WIDEO]929[/WIDEO]

[FOTORELACJA]2619[/FOTORELACJA]

 

 

[ZT]88671[/ZT]

[ZT]80208[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%