Zamknij

ODPOWIE ZA PRZYWŁASZCZENIE TOREBKI WRAZ Z DOKUMENTAMI I KRADZIEŻ PIENIĘDZY Z KONTA

09:00, 31.05.2023 gostyn.policja.gov.pl
Skomentuj

Gostyńscy policjanci ustalili i dotarli do mężczyzny podejrzanego o przywłaszczenie damskiej torebki, w której znajdowały się dokumenty. 58-latek za pomocą znalezionej w torebce karty bankowej dokonał dwóch płatności zbliżeniowych. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu dotarli do 58-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego podejrzanego m.in. o dokonanie kradzieży z włamaniem. Jak ustalili funkcjonariusze 7 maja br. w rejonie myjni na ul. Przy Dworcu w Gostyniu mężczyzna przywłaszczył torebkę, w której znajdowały się dokumenty i karta płatnicza.

Kilkadziesiąt dni od przywłaszczenia, za pomocą karty płatniczej znalezionej w torebce dokonał dwóch płatności zbliżeniowych i kolejnych trzech nieskutecznych prób płatności. Zgodnie z przepisami wykonanie płatności cudzą kartą płatniczą bez zgody właściciela traktowane jest jako kradzież z włamaniem na konto bankowe, za co grozi wyższa odpowiedzialność karna. W związku z tym 58-letni sprawca odpowie nie tylko za kradzież torebki wraz z dokumentami, ale również za kradzież z włamaniem na konto bankowe. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzieni

(gostyn.policja.gov.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%