Zamknij

W jaki sposób odbywa się leczenie zaćmy?

08:14, 22.10.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:14, 22.10.2024
pixabay pixabay

Jaskra i zaćma to choroby narządu wzroku, które wymagają odpowiedniego leczenia. Jeśli tylko zauważymy u siebie problemy z oczami, trzeba działać szybko. Mile widziane są także regularne wizyty u okulisty, które pozwolą skontrolować stan zdrowia oczu i ewentualnie dobrać okulary korekcyjne lub ścieżkę leczenia chorób dotyczących narządu wzroku. Co musimy wiedzieć o leczeniu zaćmy? Jakie objawy daje jaskra i kiedy trzeba skonsultować się z okulistą?

Leczenie zaćmy

Zazwyczaj leczenie zaćmy obejmuje działania operacyjne, które pozwalają sprawnie pozbyć się katarakty. Bee względu na to, jakie jest stadium rozwoju choroby, operacja jest uznawana za najskuteczniejsze rozwiązanie. Ta choroba oczu pojawia się głównie u starszych osób i prowadzi do pogorszenia ostrości i jakości wzroku, a z czasem nawet do jego utraty. To oznacza, że trzeba jak najszybciej podjąć leczenie, aby mieć szansę na pełen sukces. Zmiany wewnętrzne zachodzące w soczewce oka przez zaćmę są nieodwracalne, dlatego jedynym skutecznym wyborem jest usunięcie starej soczewki i zastąpienie jest sztuczną soczewką wewnątrzgałkową. W tym wypadku skorzystamy z usług kliniki optyczno-okulistycznej, która  proponuje profesjonalne rozwiązania i doświadczenie specjalistów. W tym miejscu pracują zaangażowani okuliści i optycy, którzy zapewniają wsparcie dla pacjentów na najwyższym poziomie. 

Objawy jaskry

Kolejną groźną chorobą oczu jest jaskra. Jest to schorzenie rozwijające się powoli i przez długi czas niedające żądnych dolegliwości. Pierwsze objawy, jakie zazwyczaj widzimy, to:

  • Pogorszenie jakości wzroku
  • Zaczerwienienie oka
  • Ból oka
  • Wymioty i nudności
  • Widzenie aureoli dookoła źródeł światła
  • Rozmyta tęczówka oka (ten objaw występuje głównie u noworodków)
  • Zwężenie pola widzenia (tak zwane widzenie tunelowe)

Co zrobić, gdy zauważymy u siebie takie objawy? Konieczna jest konsultacja u lekarza okulisty. Doświadczony okulista w Opolu zleci odpowiednie badania, takie jak pomiar ciśnienia w gałce ocznej, pomiar grubości siatkówki, badanie w biomikroskopie, badanie kąta przesączania, badanie tarczy nerwu II, optyczna koherentna tomografia przedniego odcinka oka, perymetria komputerowa (ocena pola widzenia) itp. Jeśli te badania wskażą na zmiany chorobowe, trzeba zastosować odpowiednie leczenie. Ma ono za zadanie obniżyć ciśnienie wewnątrzgałkowe do poziomu, który pozwoli na zatrzymanie lub spowolnienie postępu choroby narządu wzroku.

Oczy to jedne z najważniejszych narządów w życiu każdego człowieka. Dzięki nim widzimy to, co znajduje się dookoła nas i możemy cieszyć się codziennością. Niekiedy jednak dochodzi do problemów z oczami, które wymagają specjalistycznej pomocy. Często diagnozowane są schorzenia takie jak jaskra lub zaćma, gdzie proces leczenia odbywa się pod czujnym okiem lekarza okulisty. Poza tym każdy z nas powinien regularnie uczęszczać na wizyty do centrum okulistycznego, przynajmniej raz na rok. Dzięki temu dowiemy się, czy nasze oczy są zdrowe i jak odpowiednio o nie dbać w codziennym życiu. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%