Firma niewidoczna w Google – jak to naprawić?

Wiele osób prowadzących działalności w internecie spotyka się z poważnym problemem mocno ograniczonej widoczności w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Starasz się jak możesz, aby Twoja witryna profesjonalnie się prezentowała, była przejrzysta i nowoczesna, ale pomimo tego wciąż notuje ona niewielką popularność? Jeśli tak jest to bardzo możliwe, że po prostu nie wykorzystujesz w pełni potencjału, jaki się w niej kryje. Sprawdź już teraz, co zrobić, aby naprawić ten problem i znaleźć się wysoko w wynikach wyszukiwania Google!
Zacznij od podstaw, czyli stwórz wizytówkę firmy w Google
Zanim w ogóle podejmiesz działania związane z promocją w sieci, zacznij od tego co najprostsze i…całkowicie darmowe! Każdy przedsiębiorca może założyć własne konto w narzędziu Google Moja Firma, co jest usługą bezpłatną. Zajmuje to chwilę i jest wyjątkowo proste, a z pewnością ułatwi potencjalnym klientom dotarcie do Twojej oferty. Tworząc wizytówkę swojej firmy zadbaj o to, aby podać najwięcej informacji na jej temat.
Absolutnie kluczowe są dane związane z:
– kontaktem – wszystkie możliwe kanały, a więc np. numer telefonu, e-mail czy adres siedziby stacjonarnej,
– godzinami pracy przedsiębiorstwa/obsługi klientów,
– wyglądem siedziby – warto zamieścić zdjęcia np. prowadzonego przez Ciebie sklepu czy filmy oprowadzające po jego wnętrzu.
Jednocześnie dobrym pomysłem jest stworzenie w wizytówce prostego działu FAQ. Zastanów się, jakich informacji mogą oczekiwać od Ciebie potencjalni klienci i przedstaw je w postaci krótkich odpowiedzi na pytania.
Zleć specjalistom pozycjonowanie strony internetowej
Gdy stworzysz już wizytówkę w Google, możesz przejść do bardziej zaawansowanych działań – pozycjonowania. Jest to wieloetapowy proces promowania witryny w sieci na różne sposoby, który ma na celu wyprowadzenie jej na możliwie najwyższe pozycje organicznych wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie prowadzi się na frazy kluczowe, czyli pojedyncze słowa lub krótkie zwroty skrótowo prezentujące Twoją ofertę.
Proces ten polega m.in. na:
– budowaniu bazy linków,
– tworzeniu wysokiej jakości treści,
– doborze słów kluczowych,
– linkowaniu wewnętrznym,
– optymalizacji strony pod kątem SEO (nierzadko wymagana jest budowa od podstaw).
Wszystko to wymaga specjalistycznej wiedzy, dlatego pozycjonowanie zawsze zostawiaj w rękach profesjonalistów. W wielu agencjach SEO jak np. na stronie https://contentninja.pl możesz zamówić bezpłatną ofertę SEO. Usługę tę traktuj jak kluczową inwestycję, dzięki której Twoja strona zyska ogromną popularność, co przełoży się na rosnące zyski z działalności prowadzonej w sieci. Co ważne, zajmujące się tym agencje przeprowadzą także audyt, który wskaże mocne i słabe strony witryny oraz konkretne propozycje rozwiązania napotkanych problemów.
Uruchom kampanię reklamową w Google Ads
Kolejną ważną kwestią jest wykupienie wyświetleń w Google poprzez kampanię reklamową. Służy do tego narzędzie Google Ads, które stanowi niezwykle cenne wsparcie do wspomnianego wcześniej procesu pozycjonowania. Opublikowane materiały reklamowe praktycznie natychmiast przynoszą efekty poprzez wyraźny wzrost ruchu na witrynie. Dzięki nim będziesz budować rozpoznawalność swojej marki.
Reklamy z tego narzędzia zazwyczaj wyświetlają się jako pierwsze oraz ostatnie 3 wyniki wyszukiwania w Google, a więc są doskonale widoczne. Mogą mieć formę m.in.:
– kampanii w sieci wyszukiwania lub reklamowej (pojawiają się na stronach reklamobiorców),
– remarketingową,
– produktową,
– przeznaczoną do serwisu YouTube.
Zadbaj o wysoki wskaźnik konwersji
Na koniec zwróć uwagę na wskaźnik konwersji. Im wyższy tym lepiej, gdyż oznacza, że dużo wejść na stronę kończy się pożądanym działaniem – np. złożeniem zamówienia w sklepie internetowym. Aby go podnieść, musisz zoptymalizować stronę pod kątem standardów UX, czyli User Experience. Witryna powinna być m.in. łatwa w nawigacji, przejrzysta i responsywna, dobrze wyświetlając się na każdym urządzeniu. Kwestie te także zostaw w rękach doświadczonej agencji specjalizującej się w pozycjonowaniu.