Zamknij

Zwrot podatku z zagranicy - co trzeba wiedzieć?

12:45, 19.07.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:45, 19.07.2024
pixabay pixabay

Biuro podatkowe zapewnia swoim klientom szeroki zakres usług, oparty na wieloletnim doświadczeniu i wiedzy specjalistów. Możemy liczyć na w przypadku wypłatę urlopu  z BUAK, czy też zwrotu podatku z zagranicy. Dzięki temu możemy postępować zgodnie z przepisami prawnymi i szybko odzyskać swoje pieniądze w przypadku podejmowania pracy poza Polską. Co warto wiedzieć na ten temat? Czym jest BUAK? Jak odzyskać zwrot podatku z Holandii lub z Niemiec?

Wniosek o wypłatę urlopu BUAK

Z pewnością wniosek o wypłatę urlopu BUAK pozwoli nam cieszyć się świadczeniem urlopowym w związku z podejmowaniem pracy na terenie Austrii. Faktem jest, że BUAK to kasa urlopowa pracowników branży budowlanej we wspomnianym kraju. To organizacja prawa publicznego, jaka ma za zadanie wypłacać roszczenia urlopowe. Przepisy jasno wskazują, że pracodawca ma obowiązek co miesiąc odprowadzać składkę urlopową za pracownika. Jej wysokość jest głównie zależna od stawki godzinowej wynagrodzenia pracownika i rodzaju wykonywane pracy. W efekcie poprzez składki do BUAK, pracownicy z branży budowlanej podczas zmiany pracy nie tracą prawa do niewykorzystanego urlopu! Wszelkie wątpliwości w tym zakresie omówimy ze specjalistami z biura podatkowego. 

Zwrot podatku z Niemiec

Kolejna ważna kwestia dla wielu osób to zwrot podatku z Niemiec. W tej sytuacji powinniśmy dokładnie zapoznać się z pojęciem klas podatkowych, gdyż to właśnie od przynależności do danej klasy i naszego wynagrodzenia zależy wysokość zwrotu podatku z Niemiec. Co ciekawe, najbardziej powszechne są I i III klasa podatkowa. Pierwsza jest związana z kawalerami i pannami - w takim wypadku obowiązek rozliczenia podatku ich nie dotyczy. Jednakże warto złożyć dobrowolną deklarację, zwłaszcza jeśli możemy wykazać koszty przykładowo pracy w domu, dojazdu do pracy lub podwójnego gospodarstwa domowego. Trzecia klasa podatkowa z kolei odnosi się do osób znajdujących się w związku małżeńskim. Jedni z partnerów powinno wybrać 5 klasę podatkową, nie pracować lub zarabiać mniej (to dotyczy zarejestrowanych związków partnerskich oraz małżeństw. W tej klasie podatkowej płacimy najniższe miesięczne zaliczki na podatek!

Zwrot podatku z Holandii

W wielu przypadkach do dyspozycji mamy zwrot podatku z Holandii - wtedy, gdy pracujemy lub pracowaliśmy w tym kraju i pracodawca odprowadzał zaliczki na podatek. Rozliczenie w efekcie staje się obowiązkowe, a średni zwrot podatku z Holandii najczęściej wynosi kilkaset euro. Nic więc dziwnego, że zalecane jest złożenie deklaracji podatkowej jak najszybciej, tak aby cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi. Plusem jest to, że o zwrot podatku ze wspomnianego państwo możemy wnioskować przez cały rok. Jakie dokumenty są niezbędne? Musimy przygotować JAAROPGAAF / JAAROPGAVE lub ostatnie rozliczenie miesięczne o nazwie SALARIS. Z kolei gdy w ciągu roku osiągnęliśmy w Holandii dochód będący 90% ogólnej sumy naszych dochodów globalnych, wtedy do rozliczenia potrzebujemy zaświadczenie o dochodach (UE/WE) - potwierdza ono dochody osiągnięte w Polsce. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%