Zamknij

Poseł Tomasz Ławniczak z wizytą w gminie Rydzyna

07:08, 26.07.2023 . Aktualizacja: 07:45, 26.07.2023
Skomentuj

Z wizytą gospodarczą inwestycji trwających w gminie Rydzyna przyjechał poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Ławniczak. Wraz z burmistrzem Miasta i Gminy Rydzyna Kornelem Malcherkiem zapoznali się z postępem prac na dwóch największych inwestycjach w gminie.

Gmina Rydzyna otrzymała 8,8 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja druga na zadanie: Przebudowa dróg gminnych na osiedlu Rydzyna 2000 w Rydzynie. Całość prac szacuje się na kwotę 9,5 mln złotych.

Inwestycja obejmuje przebudowę wszystkich ulic na terenie Osiedla Rydzyna 2000 - jednego z największych osiedli w Rydzynie. Zakres inwestycji obejmuje: roboty rozbiórkowe, roboty ziemne, wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni z kostki betonowej, budowę systemu odwodnienia ulic oraz wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Drogi, chodniki, ciągi pieszo jezdne wykonane zostaną z kostki betonowej. Zadanie obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej, parkingów oraz zagospodarowanie terenów zielonych. Dla poprawy bezpieczeństwa zaplanowano wyniesione: skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Całość obejmuje przebudowę około 2000mb ulic wraz z odwodnieniem.

Kolejną inwestycją jest rozbudowa z przebudową szkoły podstawowej w Dąbczu.

Zadanie obejmuje przebudowę istniejącego budynku i rozbudowę o nowe dwukondygnacyjne skrzydło w tym: 6 sal lekcyjnych, sale komputerową, bibliotekę, pokój nauczycielski, gabinet higienistki, sanitariaty, całość z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Dąbcze dynamicznie rozwija się w ostatnich latach, średniorocznie zamieszkuje w miejscowości 100 nowych osób. Aby ograniczyć zmianowości zajęć lekcyjnych wymagana jest rozbudowa. Wartość zadania opiewa na 11.162.394,33 zł. Inwestycja jest dofinansowana w kwocie 6,5 mln złotych z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

[FOTORELACJA]2295[/FOTORELACJA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%