Zamknij

"Między niebem a ziemią" - Biblioteka Ratuszowa w Lesznie

18:59, 16.11.2023 . Aktualizacja: 19:12, 16.11.2023
Skomentuj

"Między niebem a ziemią" to wydarzenie, które odbyło się 12 listopada w Bibliotece Ratuszowa w Lesznie, w ramach zaduszkowego okresu. Była to II odsłona wspomnień postaci związanych ze sztuką a w szczególności ze słowem - poezją, prozą, jak również muzyką. Artystów związanych z Lesznem i szeroko pojętym regionem.

Tego wieczoru wspomnień, prócz bliżej nam znanych leszczyniaków przypomnieliśmy postać Feliksa Przybylaka - poetę, germanistę i tłumacza. Osobę troch zapomnianą w środowisku leszczyńskim, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.

Spotkania tego typu świadczą o przekonaniu, że śmierć nie unicestwia człowieka całkowicie. Że CI którzy odlecieli jak ptaki na drugą stronę tęczy mają wpływ na NAS żyjących. W wymiarze literackim były to słowa, pomieszczone w strofach wierszy, pełnych refleksji, wspomnień, miłości i szacunku.

W prezentacji twórczości i wspomnieniami podzieliły się osoby związane ze Stowarzyszenie Sztuka Dla Wszystkich jak również zaproszeni przyjaciele w słowie:

Eleonora Biberstajn, Ryszard Biberstajn, Krystyna Grys, Kamila Maria Kampa, Bożena Łuczak, Joanna Zator-Peljan, Gabriel Roszak, Aldona Szymanowska, Zbigniew Zalesiński, Katarzyna Zmysłowska.

Duet muzyczny:

  • Józef Nowacki - gitara
  • Amelia Sibińska - skrzypce

Moderatorami wydarzenia byli:

  • Gabriel Roszak
  • Aldona Szymanowska

Zdjęcia: Mieczysław Kampa

[FOTORELACJA]2456[/FOTORELACJA]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%